Obrázek dne
P1010055.jpg
Anketa
Kam postavit fotografy?
 
Právě se kouká
Právě připojeni - hostů: 12 
Hlavní stránka

Při závodu Rideko TRANSBRODY 2015 dojde ke zvalitnění trati a zázemí závodníků

Letošní ročník bude přelomový a ponese se ve znamení mnoha změn. Věříme, že hlavně pozitivních pro všechny závodníky i jejich fanoušky. Zásadní změna se týká nové lokality pro start a cíl závodu. Po několika příjemných letech opouštíme obec Libeř (děkujeme obci, starostovi I všem, kteří nám zde pomáhali) a přesouváme se do nedaleké obce Zvole.

Dlouhá trasa 50 km okruhu dozná několika změn. Předně ubyde jeden přejezd přes hlavní silnici a dále po loňském úspěchu s trailem z Petrova do Zahořanského údolí budeme hledat a budovat další podobné úseky především v dnes rychlých a netechnických sjezdech:-) Dále se rozšíří počet občerstvovaček o dvě místa s „pitným režimem“ - 1) přejezd silnice k Obrázku; 2) výjezd ze Zlatého údolí.

Zásadní změnou projde krátká trasa, která bude v délce 23 km a proti předchozím ročníkům bude opravdui pro hobby a rekreační jezdce, kteří si chtějí udělat v neděli příjšmnou závodní projížďku a trochu se u toho porovnat s ostatními. Na trase bude jen jeden větší kopec a to s malým převýšením a celkově bude stoupání na této trase něco málo přes 350 metrů. Trasa povede ze začátku stejně jako dlouhá, ale po brodu Zahořanského potoka odbočí rovnou do Zahořan na občerstvovačku. Odtud bude zmíněný kopec k Novému okrouhlu a vrstevnocová cesta nad Zlaté údolí. Dále se závodníci na krátké trase vyhnou sjezdu (nebo hlavně výjezdu:-) Zlatému údolí i sjezdu a výjezdu od Vraného nad Vltavou. Takže, pohoda pro rekreanty a pěkný závod pro kategorii kadetů.

Nově budou také vznikat dětské tratě. Pro nejmenší budou v blízkosti fotbalového hřiště Zvole. Větší kluci a holky si projedou terény mezi Zvolskou Homolí a Ohrobcem. Start i cíl všech dětských kategorií bude v prostoru fotbalového hřiště Zvole.

Aktualizováno (Čtvrtek, 22 Leden 2015 14:15)

 

Závod pohledem závodníků a nové fotky

Nabízíme vám pohled na letošní závod, tak jak jej popsali sami závodnící. Ve fotogalerie najdete také nové fotky včetně průjezdu jednotlivých závodníků předposledním brodem před občerstvovačkou v Zahořanech. Pokud máte také nějaké pěkné fotky, nebo jste napsali na blog svoje zážitky, tak nám je můžete poslat ke zveřejnění na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Díky!

MTB-Blog - TransBrody (Lukáš Hofman)

Přes nepříznivé počasí, které spíše vybízelo zůstat v posteli, jsem se vydal na již 6. ročník závodu Trans Brody v Libři u Prahy. Jak již název napovídá, občas na trati potkáte nějaký ten brod, což s ohledem na současné počasí, kdy většina brodů dosahovala 1. stupně povodňové aktivity, zaručovalo kopec srandy....celý článek

SCHUMIHO CYKLISTICKÝ DENÍČEK - Trans brody 14.9.2014 (Martin Čížek)

Transbrody svojí trasou podle mého patří mezi nejhezčí MTB závody ve středních Čechách. Tolik nádherných XC úseků a kořenatých singlíků nacpat do jednoho dlouhého okruhu … pecka! Přitom je to kousek za Prahou, tzn. Libeř (pod Jílovým). Jak už název závodu napovídá, místní specialitou jsou brody, těch je tu minimálně 15 a dokonce se v závěru projíždí 500m úsek přímo potokem, docela zážitek :-D .....celý článek

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 22 Září 2014 20:17)

 

Výsledky a časy

Kompletní oficiální výsledkovou listinu pro 50 a 25km najdete zde.

Výsledkovou listinu dětí 7-9 let najdete zde.

Výsledkovou listinu dětí 10-11 let najdete zde.

Vítězem hlavní kategorie mužů do 35 let se stal Honza Šťastný z týmu BikeClinic Cannondale s časem 2:12:28. O více než 7 minut za ním přijel do cíle Lukáš Hofman z týmu Ski a Bike Centrum Radotín a na třetím místě se umístil domácí závodník Tomáš Bartsch z týmu Transbrody – Rideko se ztrátou 9:13 minuty na první místo.

Aktualizováno (Pondělí, 22 Září 2014 07:11)

 

Aktuální info o trati

Dlouhá i krátká trasa je celá vyznačená a připravená na závody. Po vydatném dešti ze čtvrtka na pátek lehce stoupla hladina v Záhořanském potoce. Možná to do zítřejšího poledne opadne,ale i tak doporučujeme jako každý rok mít v cíli suché a teplé převlečení včetně bot. Je to detail, ale po závodě potěší:-) V brodech na Zahořanském potoce jeďte opatrně, jelikož po loňských povodních jsou více rozbité než bývaly. Zárověň jsme dva brody na Zahořanském potoce vynechali, což poznáte podle značení. Pojede se pěkná kořenovka kolem potoka. Zítra ahoj!

Aktualizováno (Úterý, 24 Únor 2015 09:14)

 

Vítěz 1 ročníku Transbrody opět na startu

Letos přivítáme na startu dlouhé trati, kromě mnoha dalších borců, také vítěze 1 ročníku závodu Transbrody 2009 Zdeňka Vobeckého. Zdeněk aktuálně závodí za tým ELEVEN RUBENA TEST TEAM a pravidelně nastupuje v kategorii ELITE na domácích i zahraničních závodech jako je ČP XCO nebo SP XCO.

Z domácích závodníků pořadatele závodů se pak na trati objeví Tomáš Bartsch, který letos získal např 3 místo v závodu Tři Kříže, Bahno 2014 v Karlových Varech nebo krásné 4 místo na Extrém Bike Most!

Těšíme se i na všechny další závodníky i jezdce, kteří si chtějí v neděli trochu užít pořádneho MTB maratonu!

Aktualizováno (Pátek, 12 Září 2014 14:33)

 

MTB závod Transbrody 2014

Registrace na letošní ročník MTB závodu TRANSBRODY je již připravena pro všechny závodníky a nadšence. Očakáváme opět kvalitní MTB trať, která vás potěší a prověří vaše závodní schopnosti. Pro jezdce, kteří nemají přes sezonu dost času na trénink máme jako vždy připravenou i krátkou trasu v délce cca 25 km.

Prvních 200 registrovaných závodníků se zaplaceným startovným převodem na účet (krátká nebo dlouhá trať) dostane při vyzvednutí čísla v den závodu kvalitní ručník s logem závodu od hlavního sponzora bikeshop Rideko.

Těšíme se na vaši účast,

Záhořanská klika MTB, o.s. - organizátor závodu

Aktualizováno (Pondělí, 08 Září 2014 19:47)

 

MTB závod TRANSBRODY 2014

14. září 2014 se uskuteční VI. ročník MTB závodu TRANSBRODY

Závodní trať vede v kopcovité krajině převážně po lesních nebo polních štěrkopískových cestách, se zabezpečenými přejezdy asfaltových komunikací. Start z Libře začíná stoupáním na Radlík a přes Kamenná Vrata, Petrov, Zahořanské údolí, Březovou - Oleško, Zvoli, Libeň až do cíle v Libři. Krátká trať měří 25 km a i když  je typ profilu - stoupání - sjezd - stoupání - sjezd, je trať určena širší veřejnosti. Kompletní popis obou tratí a mapu najdete v kategorii Trasa a mapa závodu

Dlouhá trať je náročnější. V 50 km délce se stále snažíme najít nové a příjemnější MTB pasáže. Celkové převýšení je kolem 1 100 metrů a má vskutku v sobě mnoho adrenalinu, který čeká na vaše využití. Krátká trať je méně náročná už jenom svou poloviční délkou 25km. Jsou však na ní zajímavé jízdní pasáže, které potěší:-)

 

Letošní závod očima závodníka

Tento víkend jsem trávil na vydařené aferparty závodu 1000 miles adventure na Mácháči. Páteční družení pro mě skončilo někdy ve 2 ráno. Do soboty jsem přespal zkroucený na zadních sedačkách auta. Půldenní sobotní spanilá jízda okolím Doks, slavnostní ceremoniál s předáváním triček finisherům odpoledne a večerní promítání premiéry filmu ze závodu spolu s nádhernými fotkami nemělo chybu. Pokračovalo se vyprávěním a družením se, zase až do pozdních ranních hodin. Během rozhovoru s Martinem Klofandou, jsem se dozvěděl, že v neděli se jede „u nich“ krásný závod Trans Brody a jestli nechci taky přijet. Že prý se mě bude závod určitě líbit....celý článek od závodníka Mavita

Aktualizováno (Neděle, 29 Září 2013 20:47)

 

Nové fotografie - Aktualizace 23.9.

Nejnovější fotografie při průjezdu závodníků Zahořanskými brody najdete zde

Děkujeme závodníkům, pořadatelům, a všem ostatním, kteří se podíleli na letošním ročníku Transbrody.

Uvítáme vaše zážitky a připomínky k diskuzi na našem fóru. Prohlášení k závodu bude na stránkách příští týden, ale už teď můžeme napsat, že letošní ročník měl hodně složitostí, které potkaly organizátory těsně před závodem, změn pro závodníky na trase a také byl technicky náročnější díky letošním povodním.

Výsledky z krátké a dlouhé tratě najdete zde:

Výsledková listina 50/25 km - výsledková listina

Výsledky dětských kategorií - výsledková listina

Naše fotky budou zveřejněny během 14 dní, pokud máte nějaké zajímavé fotky nebo videa, tak nám je můžete poslat na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo raději odkazem na vaši galerii, který  budeme moct zveřejnit (např. rajče, dropbox atd.)

 

Děkujeme,
Záhořanská klika MTB, o.s.

 

Aktualizováno (Pondělí, 23 Září 2013 20:18)

 
Více článků...
Hlavní partner
Banner
Partneři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Děkujeme našim sponzorům