Obrázek dne
P1010079.jpg
Anketa
Kam postavit fotografy?
 
Právě se kouká
Právě připojeni - hostů: 14 
Hlavní stránka

MTB závod TRANSBRODY 2011

11. září 2011 se uskuteční III. ročník MTB závodu TRANSBRODY

Letošní závod bude mít stejnou trať jako v roce 2010, kdy se nám povedlo minimalizovat silniční úseky a teréní úseky udělat atraktivnější. Každopádně na některých místech dojde ještě k vylepšení trati, takže se máte opět na co těšit.

Závodní trať vede v kopcovité krajině převážně po lesních nebo polních štěrkopískových cestách, se zabezpečenými přejezdy asfaltových komunikací. Start z Libře začíná stoupáním na Radlík a přes Kamenná Vrata, Petrov, Zahořanské údolí, Březovou - Oleško, Zvoli, Libeň až do cíle v Libři. Krátká trať měří 25 km a i když  je typ profilu - stoupání - sjezd - stoupání - sjezd, je trať určena širší veřejnosti. Kompletní popis obou tratí a mapu najdete v kategorii Trasa a mapa závodu

Dlouhá trať je náročnější. V 50 km délce přibylo více lesních pasáží, sjezdů a brodů. Celkové převýšení dělá 1017m a má vskutku v sobě mnoho adrenalinu, který čeká na vaše využití. Krátká trať je méně náročná už jenom svou poloviční délkou 25km. Jsou však na ní zajímavé jízdní pasáže, které každého bikera nebo i cyklistu potěší.

Aktualizováno (Pátek, 19 Srpen 2011 18:54)

 

Představení sponzora dětského závodu

Naším hlavním sponzorem pro Dětsky závod je Firma EP line. Tato firma se zabývá prodejem a distribucí hraček (např. Gormiti, Filly, Šmoulové, Hello Kitty atd.) přes velkoobchody hračkami nebo přímo přes webové stránky www.epline.cz.

V tomto roce se rozhodli podpořit dětskou chuť ke sportu zkrze náš závod neb si uvědomují jak důležitý je nejen pasivní ale též aktivní odpočinek pro zdravý vývoj dítěte.

Do závodu věnuje společnost EP line ceny pro vítěze i ostatní odvážné dětské závodníky. Zároveň bude po dobu nedělní akce otevřen stánek, kde nabídnou pro všechny návštěvníky slevu ve výši 35% na veškerý sortiment. A to nejen na hračky, na místě vystaveny, ale i pro případné objednávky z katalogů, které budou na místě k dispozici.

Doufáme, že tímto podpoříme i Váš zájem o závod, protože si myslíme, že je lepší strávit den aktivně a když aktivně, tak na kole:-)

Aktualizováno (Středa, 21 Září 2011 20:12)

 

Fotagrafie ze závodu

AKTUALIZOVÁNO 28.9. - V rubrice Fotogalerie jsou zveřejněny nové fotografie ze závodu TRANSBRODY 2010.Pokud máte vlastní fotografie ze závodu, tak nám je mlůžete poslat a my je rádi zveřejníme - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

Aktualizováno (Úterý, 28 Září 2010 19:38)

 

Prohlášení organizátorů TRANSBRODY 2010

V neděli 12.9.2010 se jel další ročník závodu pořádaného Záhořanskou klikou MTB, o.s., výstižně nazvaného Transbrody 2010. Ti, kteří ho se ho zúčastnili už ví proč nese název „TRANSBRODY“. Je to závod náročnější a jeho příprava taktéž. Řada závodníků si nedovede představit, kolik úsilí a času se musí vynaložit k zprovoznění takového závodu. Již potřetí jsme se přesvědčili, že cyklistika je trnem v očích našich sousedů, stejně jako motorky a čtyřkolky, což se letos opět ukázalo. Bojujeme s tím již třetí ročník a letos se ukázalo, že tady máme skrytého nepřítele, který cíleně v tomto termínu ničí naši práci. Tady už nejde o to, že by někoho náš závod rušil v nedělním rozjímání. Jde spíše o partu pubescentů (gendů) nebo kovbojů, kterým se zvedá nálada a adrenalin ničením něčeho, co by jinak dokonale fungovalo. Tento boj vnímáme a příští rok použijeme jiných zbraní.

Za všechny pořadatele mohu říct, že se celé přípravě závodu věnovali s patřičnou důsledností a kvalitou jako loni. Letos nám práci ještě podstatně zkomplikovalo počasí. Vynaložili jsme více nákladů a času na značení, použili více pořadatelů na trati, začali spolupracovat s dobrovolnými hasiči, měli jsme na trati motohlídku, která dodatečně v mezích možností doznačovala některé opět „vyčištěné“ úseky. Stejně se našli škodiči a výsledek si každý projel sám. Vše určitě nebylo na 100%, například dvakrát avizovaná „jáma“. Značení tam bylo, ale už se řádně neohlídalo a v takovém nebezpečném úseku měl jednoznačně být pořadatel. Z vašich postřehů si vezmeme ponaučení, které nám snad pomůže posunout se o další krok k „dokonalosti“.

Letos poprvé náš závod zavedl čipy. Dětská kategorie se rovněž povedla i když pro někoho byla obtížná a jiní si jí zase chálili a zvláště tak technické pasáže. U dětí se nedá hodnotit „těžká“ nebo „lehká“. Jejich výkonnost je značně rozdílná a jsou tu hlavně proto, aby nabíraly zkušenosti. Omlouváme se za menší zdržení při vyhlašování výsledků, kdy malinko zakulhala technika a za nedostatek „malinového nealka“. Příště ho bude dostatek!

TRANSBORDY 2010 jsou v tuto chvíli již minulostí a proto je čas poděkovat našim skvělým závodníkům, pořadatelům, sponzorům a všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na tomto cyklistickém klání a zároveň si dovolujeme vás pozvat na další ročník „TRANSBRODY 2011“

Cyklistice zdar!

Přemek Vykopal (Přemátor)
ředitel závodu TRANSBRODY
Záhořanská klika MTB, o.s.

Aktualizováno (Středa, 21 Září 2011 20:16)

 

Obhájce prvenství opět na startu

Letošní účast na TRANSBRODY 2010 přislíbil loňský obhájce prvenství Zdeněk Vobecký z teamu Crabcycles se svým trenérem a českým MTB reprezentantem Milanem Spěšným z teamu S&H Superior MTB Team.

Aktualizováno (Středa, 21 Září 2011 20:15)

 

Northwave Transbrody 2016 - 11. září 2016

  Na závod potřebujete kolo a právě to si budete moct od Kony půjčit a vyzkoušet na ostro v terénu na hlavní trati i fitness závodu.

Sledujte novinky, každý den jedna zpráva až do vyčerpání zásob (pak se začneme opakovat:-)

Aktualizováno (Úterý, 14 Červen 2016 21:42)

 

Freya Women TRANSBRODY 2010

12. září se uskuteční v Libři u Prahy 0. ročník závodu Freya Women TRANSBRODY 2010, který je součastí 3. ročníku závodu TRANSBRODY.

Nultý ročník čistě ženského závodu, mimo jiné jediného ženského MTB závodu v ČR, nabízí všem ženám jediněčnou možnost zůčastnit se závodu na horských kolech, tak jak to obvykle dělají jejich protějšky. Závod je určen nejen pro profesionálky ale také pro amatérské soutěžící, které jezdí rády v krásné přírodě.

Již není nutné pasivně fandit svým chlapům a čekat na ně v cíli. Vyměnte si jednou své pozice, pojeďte s námi a nechte partnera fandit. Případně ho přihlašte na dlouhou trať a zdílejte endorfiny v cíli společně.

Trať vede v kopcovité krajině, převážně po lesních nebo polních cestách, není moc náročná, měří jenom 25 km, je v profilu stoupání – sjezd – stoupání – sjezd. Start je v Libři u Prahy, kde obdržíte mapu. Na trase jsou krásná místa, která Vám i přes námahu vyčarují úsměv na tváři. Ručíme za dokonalý zážitek.

Ve startu/cíli závodu budete mít možnost otestovat sportovní podprsenku Freya Active, která patří mezi nejoblíbenejší a nejlepší sportovní podprsenky na světě.

Více na www.braexpert.cz, www.chillichoco.cz

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2010 21:07)

 

MTB závod TRANS BRODY 2010

12. září se uskuteční v Libři u Prahy další ročník závodu TRANSBRODY 2010

V podstatě již třetí ročník tohoto závodu MTB na trati dlouhé 50 km. Nultý ročník byl traťově i pořadatelsky přepracován do prvního ročníku nesoucí již výstižný název TRANS BRODY. Letošní závod bude více MTB, jelikož se nám povedlo minimalizovat silniční úseky. Nicméně závodníci, co se zúčastnili prvního ročníku mají již trať zmapovanou a nové úseky je mohou jen mile překvapit.

Závodní trať vede v kopcovité krajině převážně po lesních nebo polních štěrkopískových cestách, se zabezpečenými přejezdy asfaltových komunikací. Start z Libře začíná stoupáním na Radlík a přes Kamenná Vrata, Petrov, Zahořanské údolí, Březovou - Oleško, Zvoli, Libeň až do cíle v Libři. Krátká trať měří 25 km a i když  je typ profilu - stoupání - sjezd - stoupání - sjezd, je trať určena širší veřejnosti. Kompletní popis obou tratí a mapu najdete v kategorii Trasa a mapa závodu

Dlouhá trať je náročnější. V 50 km délce přibylo více lesních pasáží, sjezdů a brodů. Celkové převýšení dělá 1017m a má vskutku v sobě mnoho adrenalinu, který čeká na vaše využití. Krátká trať je méně náročná už jenom svou poloviční délkou 25km. Jsou však na ní zajímavé jízdní pasáže, které každého bikera nebo i cyklistu potěší. Závod dětských kategorií se uskuteční na zabezpečeném okruhu v prostoru startu a cíle. Maximální počet závodníků na dětské trati je 50.

Aktualizováno (Pátek, 03 Září 2010 08:32)

 
Hlavní partner
Banner
Partneři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Děkujeme našim sponzorům